Formulae magistrales

book->image){ echo ' '.JText::_('COM_ABOOK_COVEROF').' '.$this->book->title.' '; }else{ echo ''; } ?>
153
30,00 KM sa PDV-om
978-99955-627-0-0
2008
Hits: 5059

Review

Written by Boris Kovacic

Formulae magistrales sadrže preko 100 monografija različitih farmaceutskih oblika lijekova podijeljenih u 13 poglavlja. Podjela, kao i nomenklatura uskladjeni su sa Ph.Eur. 6 (npr. umjesto Aethanolum, piše Ethanolum itd.) i najnovijim izdanjima svjetski priznate stručne literature.

Bez obzira na čestu upotrebu gotovih lijekova , odnosno komercijalnih preparata, u terapiji bolesti, prevenciji određenih stanja ili dijagnostici bolesti, postoji potreba za izradom lijekova prilagođenih individualnim potrebama pacijenata.

Recepture koje se mogu pronaći u priručniku Formulae magistrales će značajno olakašti posao farmaceutima i ljekarima.

Preporučujemo ovaj priručnik ljekarima , apotekarima , kao i osobama koje su u procesu edukacije (učenici srednje farmaceutske škole i studenti farmacije i medicine).

Formulae magistrales se mogu naručiti i preuzeti u prostorijama Farmaceutskog društva RS (tel. +387 (0)51/ 212-260), radnim danom 08,00-12,00. Uplatu je potrebno izvršiti na žiro račun Farm.društva : 562-100-80000456-66, NLB Razvojna banka. Priručnik se može nabaviti po cijeni od 30,00 KM sa PDV-om.

Date insert: subota, 05 maj 2012

Blic vijesti

Poštovane koleginice i kolege,

Obavještavamo vas da  Farmaceutsko društvo RS u saradnji sa KRKOM d.d. organizuje stručno predavanje koje će biti održano u Trebinju , 28.11.2017. godine, u 19,00 h u Hotelu „Nar“.

Predavač i tema:
„OTC preparati namijenjeni za ublažavanje simptoma gripe i prehlade“
Predavač: Mr.ph Selma Hodžić

Skup će biti bodovan po Pravilniku  o sprovođenju kontinuirane edukacije sa 2 (dva) boda za slušaoce i 3 (tri) boda za predavača.
Nije predviđena uplata kotizacije.

Stručna služba Farmaceutskog društva RS

Copyright 2011 Izdavaštvo Stručna literatura/priručnici.
Joomla Templates by Wordpress themes free