Završena je radionica u Trebinju pod nazivom „Odgovorno samoliječenje i vještine komunikacije u apoteci“

Trebinje, 09.02.2020.

Završena je još jedna edukacija u organizaciji Farmaceutskog društva Republike Srpske pod nazivom „Odgovorno samoliječenje i vještine komunikacije u apoteci“.

Rad u apoteci zahtijeva velika stručna znanja, ali i dobro razvijene razne vještine jer se radi s ljudima. I to često bolesnim ljudima kojima treba posvetiti posebnu pažnju.

Naše intelektualne vještine, trijaža, znanje i iskustvo koje stičemo kroz godine oblikuju se u kognitivne usluge savjetovanja, prevencije, praćenja sigurnosti i ishoda liječenja pacijenata, saradnje s ljekarima, ‘menadžerisanje’ statusa hroničnih bolesti.

Farmaceutima se vjeruje i to s razlogom, jer u zdravstvenom sistemu niko ne posjeduje tako opsežno znanje o lijekovima kao što to imaju farmaceuti, a to se povjerenje mora očuvati i razvijati. Želimo da kreiramo novo lice farmacije koje počiva na dostupnosti, tradiciji, inovacijama, znanju i posvećenosti apotekarskom pozivu.

Atmosferu sa radionice možete da pogledate na ovom linku.