Prezentacija na temu IZIS-a u Fondu zdravstvenog osiguranja Republike Srpske

Dana 26.12.2019. u prostorijama FZO RS održan je sastanak i prezentacija na temu Integrisanog zdravstvenog informacionog sistema Republike Srpske (IZIS). Apoteke su dio ovog projekta zbog uvođenja E-recepta.
Sastanku je prisustvovala predsjednica Farmaceutskog društva Republike Srpske Rada Amidžić i predstavnici apoteka iz mjesta Gradiška, Srbac i Dubica. Prezentaciju je održao projekt menadžer Dejan Stojaković, dipl.ing.elektr.
Nakon završene prezentacije i diskusije sa učesnicima dogovoreno je :
· da apoteke svoja pitanja i prijedloge dostave najkasnije do 12.01.2020. na email adresu Farmaceutskog društva Republike Srpske (info@farmaceutskodrustvo.org) odakle će se objedinjeni spisak prijedloga poslati projekt menadžeru u FZO RS ;
· da tehnička lica koja su zadužena za održavanje poslovno-informacionog sistema u apotekama budu na direktnoj vezi sa projekt menadžerom po pitanju testiranja i integracije IZISa.