VAKCINACIJA ZA ZDRAVSTVENE RADNIKE U FARMACEUTSKOM SEKTORU

Obavještavamo vas da smo nakon sastanka sa predstavnicima IZJZ RS dogovorili detalje oko procesa vakcinacije naših kolega zaposlenih u farmaceutskom sektoru.  Dogovoreno je  da se u prioritetnu grupu za vakcinaciju  uvrste i naše kolege koje nisu u apotekarskom sektoru.

Plan se odnosi na sljedeće kategorije:

  • magistri farmacije, farmaceutski tehničari, pripravnici…. osoblje koje pruža farmaceutsku uslugu u apotekama; plan uključuje zdravstveni kadar, dok će logistika/nezdravstveni kadar biti obuhvaćen kada započne masovna vakcinacija;
  • dogovor se odnosi i na farmaceute koji rade kao medicinski/farmaceutski predstavnici u farmaceutskim kompanijama, kao i kolege u drugim oblastima farmaceutskog sektora (proizvodnja lijekova, galenske laboratorije, ALMBIH, FZO RS, MZSZ RS itd..);
  • Prijava za kolege iz regije Banja Luka se vrši putem linka  IZJZ RS http://188.124.211.151:82/vakcinacija/prijavazafarmaceute .  Preporuka je da prijavu uradite u narednih 7 dana. Svi prijavljeni će biti obaviješteni od strane IZJZ RS kada se napravi raspored vakcinacije. Gradovi koji obuvataju regiju Banja Luka su : Banja Luka, Gradiška, Laktaši, Srbac, Prnjavor, Mrkonjić Grad, Kotor Varoš, Ribnik, Drinić, Šipovo, Kneževo, Čelinac, Prijedor, Novi Grad, Kozarska Dubica, Kostajnica, Krupa na Uni, Istočni Drvar, Oštra Luka.
  • Kolege iz ostalih regija treba da se prijave svojim nadležnim domovima zdravlja za vakcinaciju, vakcinacija bi trebala da se obavi u tim ustanovama. Domovi zdravlja su u prethodnom periodu dobili dopis iz IZJZ RS.

Ovdje možete da preuzmete stručno-metodološko uputstvo za vakcinaciju u čijem sastavu su i uputstvo za vakcine Sputnik V (Gamaleya) i Comirnaty (Fajzer), kao i Zahtjev za vakcinaciju koji mora potpisati svaka osoba prije vakcinacije. Preporuka je da se zahtjev odštampa i donese popunjen na vakcinaciju.

Linkovi koji su vam ranije dostavljani iz nekih drugih izvora  i spiskovi koji su pravljeni, nisu u upotrebi pa zato molimo sve zainteresovane za vakcinaciju da ispoštuju navedeni način prijave