Novi Pravilnik o načinu i postupku sakupljanja, skladištenja i tretmana medicinskog otpada

Obavještavamo vas da je na snagu stupio novi Pravilnik o načinu i postupku sakupljanja, skladištenja i tretmana medicinskog otpada.
Pravilnik je objavljen u Službenom glasniku Republike Srpske, broj 74/22 od 05.8.2022.
Može se preuzeti na https://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/MZSZ/dokumenti/Pages/Zdravstvena_zastita.aspx
Najvažnije izmjene u odnosu na prethodnu verziju :
1. sadržaj plana upravljanja medicinskim otpadom u ustanovi,
2. boja, obilježavanje i označavanje ambalaže za odlaganje medicinskog otpada,
3. rokovi i uslovi skladištenja medicinskog otpada na mjestu nastanka.

Podsjećamo članove Farmaceutskog društva RS da imaju pravo na besplatne radne procedure koje je naše udruženje izradilo za potrebe sertifikacije apoteka.
Radne procedure se nalaze na platformi za učenje na daljinu koja je locirana na web stranici Farmaceutskog društva RS, a pristup je omogućen samo članovima.
Članove radne grupe koja je revidirala radne procedure možete pogledati ovdje.
Spisak radnih procedura možete pogledati ovdje.
Knjige evidencija i zapise koji su predviđeni zakonskim propisima i sertifikacionim standardima možete kupiti u prostorijama Farmaceutskog društva RS.
Radno vrijeme kancelarije 10.00-14.00 (od ponedeljka do petka). Dodatne informacije o izdavačkoj djelatnosti možete pronaći na našoj web stranici u dijelu “Izdavaštvo”.